SOCIETATE DE EXPERTIZA CONTABILA ANGAJAM ECONOMIST / CONTABIL

SC CRUCERU CONTAB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Vei tine evidenta contabila completa
• Vei inregistra cronologic documentele financiar-contabile in contabilitatea societatilor comerciale din diverse domenii de activitate ( achizitii, vanzari, casa, banca, stocuri, mijloace fixe si amortizari, salarii, impozite si taxe, deconturi, inchiderea conturilor );
• Vei Intocmi, verifica si transmite declaratiile lunare ( incl. declsi a decontului de TVA
• Vei face analiza pe baza balantei de verificare
• Vei intocmi contracte de munca, adeverinte si state de plata, fise de prezenta si pontaj
• Vei face diverse operatiuni in REVISAL
• Vei mentine relatiile cu clientii societatii si vei intocmi diverse rapoarte la cerere

CERINTE

• Sa ai studii superioare de specialitate ( economist ), cunostinte de legislatia muncii, legislatie financiar - contabila si fiscala
• Sa ai cunostinte operare PC (office, internet) si a unor programe contabile ( SAGA constituie un avantaj)
• Sa ai abilitati de organizare si relationare
• Sa fii o persoana responsabila, serioasa
• Sa ai experienta anterioara intr-un post similar
• Sa ai cunostinte de limba engleza nivel mediu

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv, cu posibilitatea de crestere in functie de realizari
• Training on the job, perspective de dezvoltare profesionala
• Desfasurarea activitatii intr-un mediu profesional
• Suport si sustinere din partea unei echipe prietenoase
• Corectitudine, respect si loialitate
• O cariera pe termen lung, intr-o companie in plina dezvoltare

Programul de munca este de luni pana vineri, de la 9:00 la 17:00, cu pauza de masa inclusa.

SC CRUCERU CONTAB SRL este o societate de expertiza contabila inregistrata la CORPUL EXPERTILOR CONTABILI DIN ROMANIA-CECCAR BRASOV.
Echipa noastra, caracterizata prin dinamism si seriozitate, a reusit intr-un timp relativ scurt sa se impuna prin tipicul activitatii profesionale, la un nivel superior din punct de vedere organizatoric, logistic si de management al portofoliului de clienti, garantand in acelasi timp mentinerea unui inalt professionalism, deja cunoscut clientilor.